Uudised

Festival on Peipsi sadamaid ühendav ja järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuriüritus, mis näitab nii kohalikele kui piirkonna külalistele Peipsi järve tavapärasest märksa põnevamal moel. Programmist lähemalt järvefestivali kodulehelt.


Teabekeskuse kalaõpitoad ootavad igas eas huvilisi 11.–18. juulini algusega kell 17
seitsmes Peipsi sadamas. Vaata kuupäevi, sadamaid ja tegevusi:

 

11.07 Vasknarvas – kalaõpet juhendab Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi (edaspidi LEKK), kalakokkab Tauno Laasik Maitseelamuste Kojast

12.07 Lohusuus – kalaõpet juhendab LEKK

13.07 Mustvees – kalaõpet juhendab LEKK. Tartu loodusmaja tutvustab veeasukate hingeelu õpitoas “KALAELU”. Kalakokkab Urpo Reinthal YliCoolist

14.07 Kolkjas – kalaõpet juhendab LEKK. Tartu loodusmaja tutvustab veeasukate hingeelu õpitoas “KALAELU”. Kalakokkab Urpo Reinthal YliCoolist

16.07 Mehikoormas – kalaõpet juhendab LEKK. Tartu loodusmaja tutvustab veeasukate hingeelu õpitoas “KALAELU”

17.07 Värskas – kalaõpet juhendab LEKK. Tartu loodusmaja tutvustab veeasukate hingeelu õpitoas “KALAELU”. Kalakokkab Tauno Laasik Maitseelamuste Kojast

18.07 Räpinas – kalaõpet juhendab LEKK. Tartu loodusmaja tutvustab veeasukate hingeelu õpitoas “KALAELU”. Kalatoitute valmistamist presenteerib gurmeekokk Martin Laiapea Lendavast Laevast

Tule värskendama ja saama uusi kalateadmisi ning omandama lisavõtteid kalaroogade valmistamiseks!


Kultuurilaadungiga laevad saabuvad 8 päeva vältel iga päev uude sadamasse, kus terve päeva kestel viiakse läbi erinevaid tegevusi, mis tutvustavad Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust, annavad ülevaate Eesti pärimusmuusikat ning võimaluse osa saada õpitubadest, laevasõitudest ja kontsertitest.

 

Peipsi Järvefestivali toitlustajateks on Peipsi piirkonna kohalikud ettevõtjad ja rahvas. Road, suupisted ja maitseküllased joogid on valmistatud kohalikust toorainest – tule maitsma! Õpitoad ja kultuuriporgramm on osalejatele TASUTA.


Lisateave õpitubadest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,koolitusspetsialist Ave Menets

 


Teabekeskuse kalaõpitubade korraldust toetab Euroopa Merendus- ja Kalandusfond.

Teabekeskus jagab kalateadmisi 18.–19. juulil toimuva Viimsi Rannarahva festivali esimesel päeval,
18. juulil kell 11
–16 Viimsi Vabaõhumuuseumi õuealal (Rohuneeme 53a).


Õpitubadesse on oodatud osalema igas eas kalandushuvilised.

Kell 1116 valmistavad hõrgutisi kogenud kalaentusiastid ja –kokad Hanno Kask ja Vladislav Koržets.
Mis on kokkade lemmikkala? Mida uudset kalast valmistada? Kuidas mekib värskelt valminud kalasupp? Vaata–kuula ja maitse ise Viimsi Vabaõhumuuseumi Krügeri alal!

Kulinaaria keskmes on sedapuhku veel kala suitsutamine bücklingi kastis, sh ajaloolised kalasuitsutamise võtted ja traditsioonid. Asja juurde kuulub valminud suitsukala degusteerimine.

Festivalist lähemalt sündmuse facebookis ja veebilehel

Lisateave See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kalandusspetsialist Erko Veltson


 Õpitoad saavad teoks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel ning on osalejatele TASUTA.

Normal 0 false false false EN-GB X-NONE X-NONE

Teabekeskuse kalaõpitoad Viimsi Rannarahva festivalil 18. juulil

 

Teabekeskus jagab kalateadmisi 18. –19. juulil toimuva Viimsi Rannarahva festivali esimesel päeval,18. juulil. Õpitubadesse on oodatud osalema igas eas kalandushuvilised.

 

Kulinaaria keskmes on sedapuhku kala suitsutamine bücklingi kastis, sh ajaloolised kalasuitsutamise võtted ja traditsioonid. Asja juurde kuulub valminud suitsukala degusteerimine.

 

Õpitube juhendavad kogenud kalaentusiastid ja –kokad Hanno Kask ja Vladislav Koržets.

 

Lisateave festivalist sündmuse facebookis (ajakava täpsustub)

 

Õpitoad saavad teoks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel
ning on osalejatele TASUTA.

Teabekeskus on esindatud kalandusõpitubadega 18. juulil algusega kell 10 Jõgevamaal Kasepääl toimuval Rääbisefestivalil.


 

Kalateadmisi jagavad Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi ja Tartu loodusmaja juhendajad, kalakulinaaria ammendamatuid võimalusi tutvustab Urpo Reinthal kohvikust YliCool. Osalema on oodatud nii väiksed kui ka suured kalandushuvilised.

Lisateave õpitubadest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., koolitusspetsialist Ave Menets

Programmi ja ajakava festivali facebookist.

 


 

Teabekeskuse õpitoad saavad teoks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel ning on osalejatele TASUTA.

 

 

Aeg ja koht: 18.–19.08.2020 Valgamaal Väikse Emajõe äärses Greete motellis
Seminari avamine
18.08 kell 12 (kogunemine ja kerge eine kell 11–12)


Kalanduse teabekeskuse igasuvine kalakoolitajate koostööseminar toimub 18.–19. augustil Valgamaal Greete motellis.
Osalema on oodatud lastele ja noortele suunatud kalandustundide,-õpitubade ja -laagrite korraldajad.
Osalemine on kutsetega.

Seminari keskmes on kogemuste vahetamine ning uudsete ideede genereerimine laste ja noorte kalandusteadmiste edendamisel.


Sellesuvine seminar saab teoks aktiivõppe formaadis kalanduslaagrina.
Teeme kaasa kogu laagripäeva: tutvume Väikse Emajõe kalastikuga, värskendame teadmisi kestlikust kalastamisest, katsume õngeõnne ja valmistame enda püügisaagist kalatoite, paneme end proovile nuputamismängudes. Kõik tegevused on jõukohased lastele ja koolinoortele.

AJAKAVA leiad SIIT

Laagritegevusi juhendavad kogenud aktiiv- ja õuesõppe läbiviijad Lea Saar ja Peep Männil Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist.


REGISTREERUMINE 11. augustiks registreerumisvormil (lehe allosas). Palun märkida ka majutussoov.

Lisateave
koolitusspetsialist Ave Menets, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Seminar saab teoks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel ning on huvilistele tasuta.

emkf-2014-2020-est-elh.jpg


Sündmused & Koolitused
ETKNRLP

29

30

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

1

2