The Fish Site: Taani teadlased: Kalade optimeeritud vaktsineerimine vähendab antibiootikumide kasutamist ning edendab keskkonna tervislikkust

Allikas: The Fish Site
09.10.2015


TAANI – Vikerforelli ja teiste kasvanduskalade kasvatamisel tagab optimeeritud vaktsineerimisstrateegia vähesema antibiootikumide kasutamise, mis tuleb kasuks kalade tervisele, edendades samas ka keskkonna tervislikkust.
Taani teadlased soovivad vesiviljeluses antibiootikumide kasutamist vähendadades kalade tervist edendada – see teema on ka Taani Aarhusi Ülikooli ja Taani Vesiviljeluse (taani Dansk Akvakultur ingl Danish Aquaculture) algatatud hiljutise uuringu ja arendusprojekti eesmärgiks.

Arendusprojekti VAXFISK raames teevad teadlased ja nende ettevõtjatest partnerid koostööd, töötamaks välja uut ja senisest tõhusamat vaktsineerimisstrateegiat. Projekti tulemina peaks vähenema keskkonnale ebasoodsat mõju avaldav antibiootikumide kasutamine, parenema kalade heaolu ning kalakasvatajate majanduskeskkond. Senisest säästvamat lähenemist võimaldab saavutada spetsiaalselt Taani vesiviljeluskeskkonna jaoks väljatöötatavate vaktsiinide kasutuselevõtt ja vaktsineerimisstrateegia edasine arendamine.

Taani keskkonna- ja toiduministeerium ja GUDP (Green Development and Demonstration Programme) on projekti rahastamiseks eraldanud 12,1 miljonit Taani krooni. Projekti koostööparteriteks on Aarhusi Ülikool, Dansk Akvakultur, Kopenhageni ülikool, Taani tehnikaülikool, AquaPri ja veterinaarpraksisega tegelev ettevõte Simon B. Madsen and Aquabaltic.

Artikli ingliskeelne terviktekst

Lisainfo

canakkale canakkale canakkale truva search canakkale vergi mevzuati bagimsiz denetim bagimsiz denetim web security ozurluler bilisim teknoloji sgk bagimsiz denetim bagimsiz denetim